Posiadanie szklarni to wielki przywilej wielu z nas, bowiem pozwala hodować warzywa i owoce wolne od szkodliwych środków stosowany w uprawach masowych. Co jeżeli nie posiadamy szklarni, a marzy nam się własna uprawa we własnym ogródku lub w domu? Jest kilka możliwości, które zdecydowanie warte są wysiłku!

Sadzonki roślin cebulowych możemy z powodzeniem uprawiać w domowym zaciszu lub ogródku. Można rozsadzić je w małych donicach i czekać na efekty. Ważne jest dbanie o ich odpowiednie oświetlenie oraz regularne podlewanie, bowiem dzięki temu wzrastają one szybko i cieszą początkujących ogrodników.

Świeże warzywa są bogate w witaminy i minerały, które są niezbędne do prawidłowego działania organizmu. Zobacz naturalne źródła witamin z grupy B i wprowadź je do swojego jadłospisu.

Nie trzeba inwestować w intensywne oświetlenie jakie stosowane jest w szklarniach, a sadzonki roślin czy ziół, w spokoju wyrosną, ciesząc nas swoim smakiem już po kilku krótkich tygodniach. Czasami wystarczy usadowić doniczki z sadzonkami na parapecie, a światło słoneczne zrobi swoje.

Niewielki kawałek ziemi w ogródku można wykorzystać na zasianie sezonowych warzyw jak kapusty, cebule i wytrzymałe ziołowe sadzonki. Dbać trzeba jednak o ich regularne podlewanie, a także plewienie – nie chcemy aby chwasty skradły im promienie słońca i wartości z gleby. Doskonałe do uprawy są również cukinie, pomidory czy ogórki, które wymagają troski, ale ich wzrost i niesamowity naturalny smak będzie wielką nagrodą.

Ogrodnicy, którzy mają problemy z pamięcią mogą skorzystać z licznych aplikacji, które przypominają o podlewaniu, ochronie przed szkodnikami, a nawet doradzają co i w którym momencie upraw należy robić. Jak widać każdy może zostać ogrodnikiem i cieszyć się swoimi własnymi sezonowymi smakołykami z własnego ogródka lub parapetu!